Se afișează postările cu eticheta Viaduc de Millau. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Viaduc de Millau. Afișați toate postările

vineri, 27 iunie 2008

Vreau acasaaaaaa

M-am saturat de soare si calduri, de nemti, olandezi, englezi. VREAU LA SEPAREU!


Cateva poze de pe drumul de intoarcere , traseu: Beziers - Viaduc de Millau - St. Etienne - Lyon - Geneva - Berna - Zurich(somn intr-o parcare) -Bregenz - Munchen - Linz - Viena(centura) - Budapesta - Satu Mare - Sighetul M. - Cârlibaba (somn pe malul Bistritei tot in masina) - Iasi aproximativ 48 de ore, vreo 2400km



So :


Intrarea in Viaduc de Millau, (in Massif Central)




c'est le plus haute viaduc du monde! Cel mai inalt pod din lume. Pilonul central are peste 300m si e mai inalt decat Tour Eiffel.










prin Franta aproape de granita cu Elvetia






unul din cele cateva tunele de pe centura Genevei







Munchen - Ring . Recunoasteti , stadionul lui Bayern.




Prin aglomerata Budapesta, vreo ora ca sa o traversam




Dunarea vazuta de pe podul alb - Erzsebet Hid parca



Duminică 29.06.2008, ora 11:40, ora locala am ajuns in Iasi. Diseara e finala...

29 de zile in total, exact din prima pana in ultima zi a lui Euro 2008.

Final de expediţie.


articol urmator >>> Pietrosul Rodnei