Se afișează postările cu eticheta Dinamo. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Dinamo. Afișați toate postările

miercuri, 4 august 2010

Croatia, Split

Ieri dimineata, dupa un somn in masina chiar la portile Kalemegdanului in inima Belgradului, a urmat o scurta vizita a cetatii,, apoi am bagat material prin Bosnia si ne'am oprit direct la 5 km de Split la Stobrec, intr'un camping fain, unde am luat 2 nopti.
Pozele din Serbia si Bosnia:






Click aici pentru pozele in format mare



Azi mi-am luat bilet de la Poljud Stadium, lejer, chiar in sectorul dinamovist, 50kune, vreo 7 euro, asta dupa ce am urmat pe cineva chemat prin telefon prin incinta stadionului la un birou unde o tipa avea biletele noastre din sectorul A
ba mai mult , acea persoana m-a condus si pe gazon sa fac cateva poze...










Aici e tot setul croat de poze:



Click aici pentru pozele in format mare

vineri, 16 iulie 2010

15 iulie 2010 Olimpia Bălţi - Dinamo 0-2

Poze:



pentru slideshow si poze mari click aici


Si o poză din gsp:




Cine e acolo sus in spate????? :))



PS. Am servit / Si-o băutură /...

Hehe, iar mi-am amintit. la intrare in stadion...
Trec de verificarea biletelor cu rucsacul in spate si petul de 2 kile de vin in mana. Il pun jos langa alte peturi, ridic mainile , ma controleaza aia, imi zice ala "ok", eu "ok", ma aplec, iau sticla de jos si intru in tribuna...

Spre final dadeam indicatii mai tare ca Ando..."asa", "bravo!", "strange!" , "marcaj!"



urmeaza Split

joi, 17 decembrie 2009

Atena 17 dec.2009

Pentru ca se stricase initial primul autocar, am venit la Atena cu unul de linie. Cel care trebuie sa ne aduca in tara e acu la 30km de Atena cica. Il asteptam sa ne ia inapoi. Astfel ne-am mai luat cazare o noapte la acelasi hotel (12euro/pers).Postez acum din holul hotelului. Cica e nasol, iarna crunta, in tara :)) Aici e cald. Dar tot mai bine e acasa.



Update. Am revenit cu pozele





pozele cu ceilalti vor fi sterse cat de curand


Adaug ca imediat ce am trecut spre Atena,la dus, pe langa muntele Olymp, spre Larissa , s-a inchis autostrada A1 pe Valea Tempi pe timp de o luna din cauza unor alunecari de teren (noi nu stiam asta la acel moment si ne miram ca la statiile de taxare din zona era ..."free pass"), asta fiind unul din motivele intarzierii autocarului de intoarcere ce a venit dupa noi. Ocolul a fost Larissa - Elassona - Kozani pe DN3 si de aici pe A2 Egnatia spre Salonic.

Poze cu dezastrul petrecut la 1 zi dupa ce trecusem pe-acolo( Valea Tempi ,A1 intre Larissa si Katerini):




Pana la urma am ajuns in Iasi cu bine vineri seara (Buc-Iasi cu trenul), prin zapada si viscol.

Pentru a (re)vedea pozele in format mare Click Aici !! si dati F11 pentru full-screen.

miercuri, 16 decembrie 2009

Atena 15 dec.2009

Sunt OK. Cazare ieftina, vizitat ceva cu ajutorul vecinului...Revin cu poze

Hai Di-na-moooooooooooo!!!!

Update
Coregrafia noastra. eram langa facla din dreapta :) .

luni, 21 septembrie 2009

Graz, Austria, 17 septembrie 2009

Si, pentru ca promisesem pozele, cateva aici:

















Click aici! pentru restul pozelor

duminică, 20 septembrie 2009

Sturm Graz - Dinamo 0-1

Rezumatul in 16/9, high definition , comentariul german

voi reveni cu pozele mele de la deplasarea mea la Graz


Aeee aeee aaooooo ......(Noi sun-tem) Di-naaa-mooooo!!!

duminică, 30 august 2009

Incredible match!!!! FC Slovan Liberec - Dinamo Bucharest 0-3 , 8-9 penalties(HQ)

Meciul istoric din 27 august 2009 in HD si 16/9 in comentariul cehului

Incidente Dinamo Bucuresti - Slovan Liberec , intrarea suporterilor pe pista

Si pentru ca s-a scris istorie in Cupele Europene....de la asta s-a plecat