Se afișează postările cu eticheta Andrei. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Andrei. Afișați toate postările

duminică, 26 iunie 2011

duminică, 19 iunie 2011

duminică, 5 decembrie 2010

duminică, 16 mai 2010

Andreiuţul fericit



sâmbătă 9 mai ...pe la Vânătorul

marți, 26 ianuarie 2010

Andruşca la 7 luni




tags: "catastrofel" , " ţarul", "golanul", "găluşcă", "derbedeul", "teroristul no.1", "febleţea lu' mama"




pentru pozele mari click aici


plus linkul (re)amintit de p.r-m. : Andrei - recunoasterea mondiala

sâmbătă, 26 decembrie 2009

luni, 30 noiembrie 2009

La mulţi ani România şi din partea lui Andrei!




olee ole ole oleeee - Româniaaa, asta eeee!





" Abia aştept să merg la meciuri cu tata! "
















Ce-ti doresc eu tie, dulce Romanie,
Tara mea de glorii, tara mea de dor?
Bratele nervoase, arma de tarie,
La trecutu-ti mare, mare viitor!
Fiarba vinu-n cupe, spumege pocalul,
Daca fiii-ti mindri aste le nutresc;
Căci ramine stinca, desi moare valul,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc.

Vis de razbunare negru ca mormintul
Spada ta de sânge dusman fumegind,
Si deasupra idrei fluture ca vintul
Visul tau de glorii falnic triumfind,
Spuna lumii large steaguri tricolore,
Spuna ce-i poporul mare, romanesc,
Când s-aprinde sacru candida-i vilvoare,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc.

Ingerul iubirii, ingerul de pace,
Pe altarul Vestei tainic surizind,
Ce pe Marte-n glorii să orbeasca-l face,
Când cu lampa-i zboara lumea luminind,
El pe sinu-ti vergin inca să coboare,
Guste fericirea raiului ceresc,
Tu il stringe-n brate, tu îi fă altare,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc.

Ce-ti doresc eu tie, dulce Romanie,
Tinara mireasa, mama cu amor!
Fiii tai traiasca numai în fratie
Ca a noptii stele, ca a zilei zori,
Viata în vecie, glorii, bucurie,
Arme cu tarie, suflet romanesc,
Vis de vitejie, fala si mindrie,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc!

...de Mihai Eminescu

Cneazul la 5 luni si 5 kile


"Eu nu mă gândesc la nemurirea sufletului!. Cel mai important pentru mine acum e ce va face Poli Iaşi diseară la Braşov. Meci greu, ce ştiti voi..."







"Şi azi, de Sfântul Andrei, îmi doresc...îmi doresc...., ce să-mi doresc(?)...hmmmm...îmi doresc ce vor tati si mami!" "...adica să fiu muşchiulos, să pap tot laptele şi să nu mai plâng cât se joacă tata la calculator(sâc)"




"ce chestie interesantă e apa asta
şi e caldăăăă
şi-mi placeee ..."




Juniorul e un mic muşchetar în saboţi de piele, pampers şi fără sabie. Momentan, el...meditează la ce e chestia aia din mâna mea (unde se uita foarte atent) ce face o luminiţă roşie, apoi o lumină mare si scurtă care-l sperie uneori.

"aaa... şi La Mulţi Ani tuturor românilor pentru ziua de mâine!"

marți, 3 noiembrie 2009

Update la blog ...cu Andrei şi tat-su

Uite că am reuşit să mai adaug o coloană la blog, doar cu nişte coduri şi ceva copy-paste.


Şi, ca sa fac şi o probă uite şi nişte poze cu baia lui Andrei în cadă, că de-acum e deja băiat mare. Asta a fost a doua, unde n-am avut acces decat dincolo de camera de filmat. Pentru că prima oara am vrut să vad dacă pluteşte da' s-a dus ca toporul la fund.
Juma de oră a urlat atunci sărăcuţul de el of, of





după cum se vede, răţuştele îi ţin companie ( la exact 37 de grade) si se simte bine...n-ar fi exclus sa înoate dinainte de a începe să meargă

Straniu şi ciudat pentru el, asta până a descoperit plăcerea... Oricum, am de gând să-l bag curând la scufundări... ssst, să n-audă mama






Uite, căutând să selectez ceva poze pentru postarea asta, prin sutele - miile de ipostaze, am dat de urmatoarele doua de care habar n-aveam:


Doamneee, ce animaaaaalll!!!


ăla cu mâna pe mouse, bree

marți, 20 octombrie 2009

Я маленький мальчик липован


Un pic de botez, in două tranşe, cu un mic chef intercalat plus nelipsitul tort...








Я маленький мальчик липован, " ia malinki malcik lipavan " , adica sunt un mic băieţel lipovean

...şi bineînţeles ca am şi rubaşcă pe măsura mea făcută de bunica










joi, 1 octombrie 2009

Cel mai cuminte băieţel din sud-estul Europei

Andruşca, după baie, gata împachetat:

















vineri, 11 septembrie 2009

2 luni jumate'

Program zilnic, de luni pana duminica, spor de noapte si de week-end inclus:
06:00 Desteptarea. Scandal. hmmm cand e somnul mai dulce...vreo 3-4 ore
10:00 somn
14:00 scandal si vrea plimbare prin casa...urmareste tavanul si tace
mici pauze de zeci de minute de somn
18:00 somnul de seara , adanc
22:00 Il desteptam pentru baie... Exact 37 grade ...Sta cuminte.... Se pisa linistit in cada...Zambeste si e fericit. Cand este scos adoarme instantaneu
22:30 Somn adanc cu doua strigari pentru masa pe la 2:OOam si 4:00am
06:00 Desteptarea. Iar scandal...vrea sa stai numai langa el sa-l bagi in seama, altfel plange...

Mananca cam la 2-3 ore
Treaba mare de 2 ori pe zi
















...da' maine tot ma duc sa urc Ceahlaul, iar joi voi fi la Graz!! O-lee

duminică, 6 septembrie 2009

Băiţa lui Andruşca

Home sweet home









la băiţă , pfii da ce mare e!!








luni, 31 august 2009

Juniorul a ajuns acasa!

Si uite-asa l-am atins prima oara:)



La 65 de zile:




Ultima zi in maternitate










I-am cantat la sosire "Faceti loc vin cainii rosii!" ...si a stat cuminte


a halit lapticul si a adormit pe muzica de la Bebe Tv



marți, 25 august 2009

Vârsta : 63 de zile


Andreiuţu către colegii de salon: " Hehe, băieţi şi fete, peste o săptămână plec acasă şi va las!








Imi musc unghiile de emotii pentru Poli Iasi si pentru Dinamo. Avem meciuri grele la Vaslui si in Ghencea saptamana asta oohhhh







Am auzit ca dinamovistii is baieti rai. Eu sunt de-al lor!! hehe








deja m-am facut mare, acusi intru-n voi!!







si totusi....sa calculam sansele de calificare...cote, coeficienti... Sa fim realisti totusi...!









gata ca mi s-a facut , iar, somn



V-am pupat pana maine!







sâmbătă, 22 august 2009

joi, 13 august 2009

Zile: 49